R E K L A M A

Z Marianem Siwonem - dyrektorem generalnym firmy BIS Multiserwis Polska z siedzibą w Krapkowicach, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie.
- Kiedy i w jakich okolicznościach rozpoczęła się pańska działalność?
- Początki firmy datujemy na pierwsze miesiące roku 1990. Wtedy też założyłem spółkę „Termobau", zajmującą się pracami izolacyjnymi w przemyśle. Mając doświadczenie w tej branży - pokonując kolejne szczeble awansu zawodowego - postanowiłem wykorzystać nadarzającą się okazję i rozpocząć działalność na wolnym rynku. Pierwsze zlecenia wykonywaliśmy na terenie zdzieszowickiej koksowni, browaru w Głubczycach oraz „Metalchemu" w Opolu. Jednak już niedługo musieliśmy podjąć decyzję o znalezieniu silnego partnera, który pozwoliłby firmie na stabilizację. Wybór padł na niemiecki koncern „Willich" z Dortmundu, który kupił nasze aktywa, dzięki czemu spółka stała się oddziałem „Willicha".
- Czy we wczesnych latach 90. mieliście jakąkolwiek konkurencję?
- Oczywiście, głównym zagrożeniem były potężne przedsiębiorstwa państwowe. Od lat 60. trwał monopol „Termoizolacji Zabrze". Miały one przewagę gotowej i rozbudowanej infrastruktury.
- Co więc sprawiło, iż pańska firma mogła wybić się na młodym, polskim rynku?
- Cechowaliśmy się ogromną pasją i charyzmą. Szybko udało się skompletować dobry zespół oraz przygotować odpowiednią strategię rozwoju. Dzięki konsekwentnej realizacji postanowionych celów szybko dorównaliśmy państwowym „molochom".

Przeczytaj cały artykuł w najnowszym wydaniu "Tygodnika Krapkowickiego"
© 2011 Tygodnik Krapkowicki
Kopiowanie bez zgody Wydawcy jakichkolwiek materiałów zawartych na stronie zabronione.
Projekt i wykonanie strony & CMS
Agencja Reklamowa iD7